Mjere za uštedu energije standardne su značajke današnjih zgrada i obično se primjenjuju na cijelu strukturu - od fasade do prozora i do krova. No, nedostaje komadić slagalice koju nitko do sada nije uspio riješiti: otvor za ventilaciju. Na primjer, kada se pusti voda u WC-u, takva vrsta otvora sprječava stvaranjenegativnog tlaka i pražnjenje sifona. Rezultat je konstantan gubitak topline preko sustava odvodnje. U budućnosti, inovativni Geberit sustav za zadržavanej energije ERV će vam pomoći da ovaj problem zaboravite. Otvara se samo kada je to potrebno i jednostavno radi kako bi se osigurala kompenzacija tlaka po potrebi. To sprječava nepotreban gubitak topline.
Inovativni Geberit ventil za zadržavanje energije ERV rješava taj problem na način da:
Ovisno o strukturi zgrade, lokaciji i atmosferskim uvjetima, instalacija Geberit ventila za zadržavanje energije ERV može se isplatiti u roku od pet do deset godina*. Osobe koje koriste prostore na krovnoj terasi mogu također imati koristi od Geberitovog ventila za zadržavanje energije ERV jer sprječava neugodne mirise koji izlaze iz ventilacijskih cijevi.
* Izračuni se temelje na izračunu modela korištenjem temperature zraka u Luzernu (Švicarska) za višekatne građevine i neizolirane otvore.
Gledanje kroz infracrvenu kameru otkriva jasne razlike u površinskoj temperaturi, koje su posebno vidljive za vrijeme hladnog vremena.
Geberit ventil za zadržavanje energije ERV brtvi ventilacijsku cijev za otpadnu vodu iznad krova pomoću patentiranog magnetskog membranskog sustava. Sustav se otvara automatski kada je potrebna kompenzacija tlaka. Preostalo vrijeme zadržava toplinu unutar zgrade. Tlačno preopterećenje iz kanalizacijskog sustava može se ispustiti putem Geberitovog ventila za zadržavanje energije ERV, jer se dijafragme otvaraju u oba smjera. Sukladno tome Geberitov ventil za zadržavanje energije ERV udovoljava zahtjevima standarda SN 592000.
U ime Švicarskog saveznog ureda za energetiku SFOE, Škola inženjerstva i arhitekture na Sveučilištu u Luzernu provela je studiju o gubitku topline s funkcionalnih otvora u zgradama. Nalazi iz ove studije pokazuju da se toplina gubi preko trošnih ploča
OEKAG WasserTechnik AG / zaklada Swiss Climate / Bundesamt für Energie BFE (Savezni ured za energiju)