Mnogi ljudi napuštaju ideju o životu u velikom prostoru i poduzimaju korake kako bi uštedjeli, kao i suzbijali svoju potrošnju. Ideje o “micro living-u“ i malenim domova trenutno izazivaju pomutnju jer obećavaju niže utjecaje na okoliš od konvencionalnih domova. Dakle, iako “manje je više“ znači da biste mogli imati manji prostor, to nikako ne predstavnja smanjenu kvalitetu života.
Ta ideja popularna je u arhitekturi, posebno u dizajnu kupaonica. U ovom slučaju, “manje je više“ znači da čak i male kupaonice mogu pružiti vrhunsku udobnost i stvoriti opušteni ambijent zahvaljujući rješenjima koja štede prostor. Ključ svega ovoga leži u tehnologiji predzida - iza zida se postavlja sve više tehničkih komponenata, tako da one više ne zauzimaju prostor ispred zida. Dok elementi koji su vam ostali u vidnom polju odišu elegancijom i lakoćom te u potpunosti podupiru ideju “manje je više“.
Usput, ako se pitate što zapravo znači mikroživot, nije tako lako odgovoriti na pitanje. U srednjoj Europi to podrazumijeva jednočlano kućanstvo u najviše 30 m². Dok se u Japanu mogu pronaći mali prostori za spavanje čija je površina manja od 6 m².